2019 Faaliyet Raporu kabul edildi

Pendik Belediye Meclisimiz, 7. Seçim Dönemi 2. Toplantı Yılı Temmuz Ayı 2. Toplantısı 2. Birleşimi, Meclis Birinci Başkanvekili Murat Türkyılmaz’ın başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi`nde gerçekleşti. İlçemiz her yıl gelişmekte ve büyümektedir. Özellikle artan nüfusla birlikte ihtiyaçlar hem nicelik hem de niteliksel olarak artmaktadır. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğumuz hizmetlerde teknolojik gelişmelerden azami ölçüde yararlanmaya devam ederken kaynaklarımızı da etkin ve verimli kullanmaya özen gösteriyoruz.

2019 yılı için belirlemiş olduğumuz 610 milyon TL gider bütçemizi 570 milyon TL; 580 milyon TL gelir bütçemizi de 497 milyon TL olarak gerçekleştirdik. Gelirin gidere karşılama oranımız %87,1. Yatırım harcamalarımız 192 milyon TL civarında oldu. Yatırımların bütçe içerisindeki payı yüzde 33,6 olarak gerçekleşti. Çalışmalarımızı açık ve net şekilde sizlerle paylaşıyoruz. Toplumun her kesimini kucaklayan katılımcı yönetim anlayışımızı sürdüreceğiz.

Meclis üyelerinin görüşlerinin ardından oylamaya sunulan Pendik Belediyesi 2019 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.