Gayretlerimiz sonuç verdi

Çınardere Mahallesi’nde 200 dönümlük alana sahip “Keltepe” için hazırladığımız 1/5000 Ölçekli İmar Planı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edildi. Yoğun gayretlerimiz sonucuyla yıllardır süregelen problem böylece çözülmüş oldu. Bu sürecin ardından 1/1000 Ölçekli İmar Planı çalışmalarına başladık. Öncelikle hayırlı olsun. Yıllardır süregelen problemimizi gayretlerimizle İBB Meclisinde çözüme kavuşturduk. Ortada büyük bir emek var. Şimdi ikinci adım olarak da tapuyla ilgili Milli Emlak’la görüşmelere başlanacak. Bu görüşmeler sonunda en kısa zamanda vatandaşlarımız tapularına kavuşacak.

Öte yandan Ballıca, Emirli, Kurna ve Kurtdoğmuş Mahallelerine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli İmar Planları da Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında kabul edildi. İmar planı paftalarının imzalanması ve planın ilan edilmesi işlemlerinin ardından 2021 yılı itibarıyla imar planı yürürlüğe girecek.

Ballıca, Emirli, Kurna ve Kurtdoğmuş Mahalleleriyle ilgili 1/5000’lik plan bir önceki İBB yönetimi tarafından kabul edilmiş, 1/1000’lik planlar da Pendik Belediyesi tarafından hazırlanıp İBB Meclisine sunulmuştu. Çabalarımız sonucu 1/1000 planlar da İBB Meclisi’nde kabul edildi. Planların kabul edilmesinin ardından hem havza ve yeşil alan korunmuş olunacak hem de köylünün imar sorunu çözülmüş olacak.